Kullanım ve Şartlar

1. Genel

İşbu hüküm ve koşullar Bilen Gıda’dan (bundan böyle “biz” olarak anılacaktır) Bilen Gıda internet sayfası, telefon internet sayfası veya aplikasyon veya telefon aracılığı ile müşteriler ( bundan böyle “siz” olarak anılacaktır) tarafından verilen tüm siparişler için uygulanacaktır.

bilengida.com’u kullandığınızda ve/veya bir sipariş verdiğinizde, burada belirtilen şart ve hükümlere tabi olduğunuzu kabul etmiş olursunuz. Lütfen, siparişinizi vermeden önce şartları dikkatle okuyunuz.

Yalnızca, vesayet altında olmayan ve bir tüzel olarak hareket etmeyen, ikamet adresi KKTC hariç olmak üzere Türkiye’de bulunan 18 yaş veya üzeri kişiler ve posta yönlendirme kuruluşları sipariş verebilir.

Belirli bir zamanda bilengida.com’a herhangi bir ürün veya hizmetin dahil edilmesi, bu ürün veya hizmetlerin her an mevcut olduğu anlamına gelmez veya mevcut olacağını garanti etmez. Bir ürünün satışını herhangi bir zamanda durdurma hakkını saklı tutarız.

Tarafınıza önceden haber vermeden bu Şartları zaman içerisinde değiştirme hakkımızı saklı tutarız. Sipariş için geçerli olacak şartlar, siparişinizi verdiğiniz an itibariyle bilengida.com’da yer alan şartlar olacaktır.

Bilen Gıda, size mümkün olan en iyi online işlem deneyimini sağlamayı arzu eder. Bunu mümkün kılmak için, hizmetlerimizin hiçbir şekilde aksamadan yürümesini sağlamak zorundayız. (i) Faaliyetimize, ürünlerimize veya hizmetlerimize zarar verebilecek veya bunları olumsuz etkileyebilecek hiçbir içerik veya materyal yayınlamamayı, yaymamayı, dağıtmamayı, yüklememeyi veya tanıtmamayı; (ii) diğer kullanıcıların bilengida.com sitesini kullanmalarını kısıtlayıcı, engelleyici veya zorlaştırıcı, ya da sitenin güvenliğini olumsuz etkileyici şekilde davranmamayı veya bu yönde bir araç kullanmamayı, veya (iii) sitede gezinti veya arama yapmak, ya da siteden içerik kopyalamak için herhangi bir cihaz kullanmamayı veya herhangi bir motor, yazılım, araç, sistem, program veya başka bir cihaz veya mekanizma (örümcekler, robotlar, böcekler, avatarlar veya akıllı ajanlar dahil olmak üzere) kullanmaya teşebbüs etmemeyi kabul ve teyit edersiniz. Bu maddeyi veya bu şart ve hükümler içerisinde yer alan başka bir maddeyi ihlal eden bir kullanıcının siteye erişimini derhal yasaklama ve hesabını kapatma hakkımızı saklı tutarız.

2. Fiyatlar ve gönderi bedelleri

bilengida.com’da görülen fiyatlara yasal Katma Değer Vergisi dahil olup gönderi bedelleri hariçtir. Her sipariş için gönderi bedeli, siparişinizin boyutundan veya ağırlığından bağımsız olarak ayrı olacaktır. Ve bu ücret size aittir. Eğer siparişinizi bir kerede eksiksiz olarak teslim edemezsek ve birden fazla gönderi halinde teslim etmek zorunda kalırsak, sonraki gönderiler için ek ücret alınmaz. Mağazada, katalogda ve internette belirtilen fiyatlar değişiklik gösterebilir.

3. Sipariş verilmesi / sözleşme yapılması

Kullanabileceğiniz mevcut sipariş seçenekleri bilengida.com ve telefondur. Daha fazla bilgi için lütfen müşteri hizmetleri sayfamızı ziyaret ediniz bilengida.com.

Siparişinizi verdiğinizde, eğer e-posta adresinizi belirttiyseniz, tarafınıza bir teyit e-postası veya mesaj gönderilecektir. Eğer herhangi bir nedenden ötürü siparişiniz gerçekleştirilemeyecek durumdaysa, tarafınıza ilk fırsatta bilgi verilecektir. Eğer bu sipariş için tarafınızdan ödeme yapıldıysa, bu ödemeyi yapmak için kullanılan aynı yöntemle ilgili miktar tarafınıza iade edilecektir. Eğer herhangi bir nedenden ötürü alternatif bir işlem gerekliyse, bir Bilen Gıda yetkilisi, iade konusu için sizinle irtibata geçecektir.

4. Gönderim

Bilen Gıda, sipariş alırken ve işleme koyarken azami özeni göstermekte olup siparişinizi, seçmiş olduğunuz gönderi şekline göre Türkiye’de bulunan bir ikamet adresine teslim etmek için tüm çabayı gösterecektir. Maalesef KKTC’ye gönderim yapamamaktayız.

Bilen Gıda, siparişleri mümkün olan en hızlı şekilde ve sipariş sırasına göre göndermek için tüm gayreti gösterir. Aksi kararlaştırılmadıkça, siparişinizin teyidiyle birlikte, siparişinizin, Pazar ve tatil günleri hariç olmak üzere 1-3 gün içerisinde teslim edilmesi amaçlanmaktadır. Öte yandan, teslimatın belirtilen zaman dilimi içerisinde yapılması amaçlansa da, beklenmeyen olaylar nedeniyle bu süre uzayabilir. Teslimat süresi hiç beklenmese de 30 günü aşarsa, siparişinizi iptal edebilirsiniz.

Sipariş vermeden önce, beklenen teslimat ile ilgili detaylar tarafınıza bildirilecektir. Siparişinizi verdiğinizde, eğer e-posta adresinizi belirttiyseniz, tarafınıza, beklenen teslimat detayları ile ilgili bir teyit e-postası gönderilecektir veya telefonla bilgilendirme yapılacaktır.

Gönderim prosedürü ile ilgili tüm bilgileri bilengida.com adresinde bulabilirsiniz.

Siparişiniz programlanan tarihte ulaşmazsa, lütfen 0-537-617-8555 no’lu telefondan veya iletisim@bilengida.com e-posta adresini kullanarak Bilen Gıda Müşteri Hizmetleri ile görüşünüz.

5.  Siparişin Müşteri Tarafından İptali

Sipariş verdiğiniz tarihten, sipariş edilen ürünün tarafınıza ulaşması itibariyle 14 gün sonrasına kadar, siparişi iptal edebilir veya ürün iadesi yapabilirsiniz. Ürünlerin ödemesini yaptıysanız, tarafınıza, bir ürün iade bedelinin oluşmuş olması durumunda ürünlerin Bilen Gıda’e gönderimine ilişkin standart gönderim ücretini içerecek olan bir ücret iadesi yapılacaktır. Belirli ürünleri tutmak ve siparişinizi sadece kısmen iptal etmek isterseniz, gönderim ücreti iade edilmez. Ürünler teslim alındığı şekilde, eksiksiz, hasarsız ve bozulmamış şekilde iade edilebilir. İade prosedürü ile ilgili tüm bilgileri bilengida.com adresinde bulabilirsiniz.

Siparişinizi iptal veya iade etmek isterseniz, öncelikle telefon yoluyla veya iletisim@bilengida.com adresine e-posta göndererek iade etmeniz rica olunur. Ürünlerin ya da ürünleri geri gönderdiğinize dair belgenin tarafımıza ulaşmış olması şartıyla, mümkün olan en kısa süre içerisinde ya da iptal bildiriminizin tarafımıza ulaşmasını takip eden en geç 14 gün içerisinde, ödeme yaparken kullandığınız aynı yöntemle (ya da ürünlerin ödemesi yapılmadıysa, ürünlerin iadesini hesap bakiyenize yansıtarak) tarafınıza iade yapılacaktır. Onayınıza tabi olarak, iade için farklı bir ödeme yöntemi de kullanılabilir, böyle bir durumda tarafınıza hiçbir ek bedel yansıtılmaz.

6. Ödeme yöntemleri

Ürünlerin ödemesini aşağıda belirtilen farklı şekillerde yapabilirsiniz.

Havale/EFT
Ödemenizi, sipariş verdiğiniz anda, Havale/EFT kullanarak ödeyebilirsiniz. Sipariş bedeline ilişkin olarak ödemenin tarafımıza ulaşıp ulaşmadığı ve alıcının adres bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol etme hakkına sahiptir. Bu kontrollerin sonucuna bağlı olarak siparişler tarafımızdan reddedilebilir.

Doğru bir e-posta adresi verme ve e-posta adresinizin değişmesi durumunda Bilen Gıda’ye konuyla ilgili bilgi verme yükümlülüğünüz bulunmaktadır.

7. Yükümlülük Sınırımız

Bizim sorumluluğumuzun kısıtlanması ve hariç tutulmasının hukuksuz olacağı durumlarda işbu Şartlardan hiçbiri Bilen Gıda’nin sorumluluğunu hariç tutamamaz veya kısıtlayamaz.

Bilen Gıda, bize veya çalışanlarımıza ve yetkililerimize ait bir ihmalden kaynaklanan ölüm veya kişi yaralanmalarından doğacak yükümlülükleri kabul eder. Tarafımızca veya çalışanlarımız veya yetkililerimiz tarafından yapılacak hatalı beyan ve bilgilendirmelerden doğacak yükümlülük bize aittir.

Buradaki Şartların ihlal edilmesi durumunda, yalnızca, bu ihlalin makul şekilde öngörülebilir bir neticesi olan kayıplar için yükümlülük tarafımızca kabul edilecektir.

Bilen Gıda, ana kaybın veya zararın bir yan etkisi olan dolaylı kayıplardan, örneğin kar kaybından veya fırsat kaybından; ya da yangın, sel, fırtına, isyan, sivil kargaşa, savaş, nükleer kaza ve terör olayları da dahil olmak üzere makul kontrolümüz dışında gelişen hadiselerden dolayı işbu Şartlar kapsamında yer alan herhangi bir vecibenin yerine getirilememesinden veya mal teslimi yapılamamasından ötürü sorumlu değildir.

bilengida.com üzerinden verilen bir sipariş ile bağlantılı olarak meydana gelen bir kayıp veya zarardan ötürü tarafınıza karşı doğacak azami yükümlülük, siparişinizin toplam bedeli ile sınırlı olacaktır.

Bilen Gıda’den internet üzerinden satın almış olduğunuz bir ürün ile sorun yaşıyorsanız ve şikayetinizi Bilen Gıda nezdinde çözemediyseniz, şikayetinizi Tüketici Hakem Heyeti olarak düzeltilmelidir.

8. Ürün Garantisi

Satın almış olduğunuz ürünlerde kusurlar varsa, Bilen Gıda yürürlükteki tüm zorunlu garanti düzenlemelerinin gereğini yerine getirecektir. Göndermiş olduğumuz ürünlerde, belirgin malzeme veya imalat hataları olduğuna dair bir şikayetiniz varsa, lütfen bizi bilgilendiriniz ve ürünle birlikte gelen matbu iade formunu kullanarak ürünleri gecikmeden iade ediniz.

9. Bölünebilirlik

İşbu Şartların herhangi bir kısmının kanunen geçersiz olması veya herhangi bir mahkeme veya yasal makam tarafından hükümsüz kılınması durumunda, geride kalan Şartlar geçerli olmaya devam eder.

10. Hak Sahipliği

bilengida.com’daki ticari markalar ve telif hakları da dahil olmak üzere tüm fikri mülkiyet hakları, Bilen Gıda’ya ve bunun bağlı kuruluşlarına veya lisans sahiplerine ait olmaya devam eder. Bilen Gıda’nin izni olmadan, bilengida.com’un veya içeriğinin ticari olmayan kendi kişisel kullanımınız dışında herhangi bir şekilde kullanılması, bu içeriğin bütünüyle veya kısmen kopyalanması veya saklanması da dahil olmak üzere yasaktır.

14. Şirket bilgileri

Bilen Gıda
Adres: Armutlu Mah. Timur Cd. No:3/b, 31000 Defne/Hatay
E-posta: iletisim@bilengida.com
Telefon: 0-537-617-8555İletişim


Telefon

0-537-970-8753


Adres

Armutlu Mah. Timur Cd. No:3/b, 31000 Defne/Hatay


E-posta

iletisim@bilengida.comSosyal Medya


Facebook

www.facebook.com/bilengida


Twitter

#BilenGida


Instagram

www.instagram.com/bilengidaİletişim


Telefon

0-537-617-8555


Adres

Armutlu Mah. Timur Cd. No:3/b, 31000 Defne/Hatay


E-posta

iletisim@bilengida.comSosyal Medya


Facebook

www.facebook.com/bilengida


Twitter

#BilenGida


Instagram

www.instagram.com/bilengida
Copyright by Bilen Gıda 2018. Created by denizmrtoglu.Copyright by Bilen Gıda 2018. Created by denizmrtoglu.